Natan Niewiadomski utáhl soupeře a zapsal 200. submisi v historii organizace | FOTO: OKTAGON MMA
Martin Dvořáček

OKTAGON 86 nabídl ve Štětíně historický milník. Domácí talent Natan Niewiadomski potvrdil pověst výborného grapplera, když Patricka Spirka ukončil už v úvodu zápasu na rear naked choke. Organizace tak právě v Polsku zapsala jubilejní 200. submisi své historie a domácí publikum se zároveň dočkalo i první polské výhry večera.


Niewiadomski vstoupil do zápasu přesně tak, jak se od něj čekalo. Hned v první minutě doručil takedown a přenesl duel do prostoru, kde je nejsilnější. Na zemi přitom nešlo o žádnou pomalou kontrolu bez rizika. Oba bojovníci si rychle měnili pozice a na chvíli se dokázal do horní pozice dostat i Spirk. Dlouho se tam ale neudržel. Polský talent se brzy vrátil zpátky do výhodnějších pozic a začal přebírat kontrolu.

Spirk dělal, co mohl, a z těžkých pozic se snažil dostat ven, jenže Niewiadomski nepovolil. Postupně přebíral stále větší kontrolu, přidával tvrdé údery a bylo vidět, že se zápas začíná lámat na jeho stranu. Salvu tvrdých úderů sice rakouský bojovník ještě dokázal přežít, ale zápas se mu v tu chvíli začal rozpadat pod rukama. A když pak Polák přešel ke svému oblíbenému škrcení na rear naked choke, bylo rychle hotovo. Spirk okamžitě odklepal a hala v tu chvíli slavila nejen domácí výhru, ale i historickou 200. submisi v historii organizace.


Teprve šestadvacetiletý Niewiadomski tak potvrdil, proč je považován za jeden z největších talentů polské scény, a udržel si bezchybnou profesionální bilanci 3:0. Ve Štětíně navíc nezapsal jen další cennou výhru. Jako první Polák vyhrál v OKTAGONu na domácí půdě a zároveň se postaral i o jubilejní 200. submisi v historii organizace.

Zdroj: autorský text, přímý přenos – OKTAGON 86