Keita: V Česku si připadám jako Lukaku v Belgii. Otevřeně porovnal platy v UFC a OKTAGONu

Losene Keita patří k nejvýraznějším osobnostem, které kdy organizací OKTAGON MMA prošly. Dvojnásobný šampion napříč váhovými kategoriemi, vítěz milionového turnaje a bojovník, který si během krátké doby vybudoval výjimečné postavení u česko-slovenských fanoušků. Právě k tomuto období se dnes s odstupem vrací a otevřeně popisuje, proč pro něj angažmá v OKTAGONu představovalo zásadní zlom v kariéře.
V OKTAGONu jsem byl hvězda
V rozhovoru pro belgického youtubera Juniora Vertongena v pořadu TAKE A SEAT 3, který vznikl během společné jízdy autem, se Losene Keita k období v OKTAGONu vrátil bez příkras. O svém angažmá mluvil výhradně v pozitivních souvislostech a opakovaně zdůrazňoval, jak výjimečně se cítil právě v Česku a na Slovensku, kde podle svých slov zažil respekt a přijetí, jaké jinde nepoznal.
„Moje působení v OKTAGONu bylo perfektní. Právě tam jsem si udělal jméno. Dostal jsem se z pozice malého evropského bojovníka až na úroveň nejlepšího bojovníka v Evropě. To je šílené,“ popsal Keita přerod, kterým si během několika let prošel.
Zásadní roli podle něj sehrála kombinace sportovních příležitostí a fanouškovského zázemí. „Česko, Slovensko, Německo – to jsou země, kde mě dnes lidé znají,“ vysvětloval. Právě popularitu v Česku pak popsal velmi výmluvným přirovnáním: „V České republice, když jdu po ulici, je to jako když tady chodí Lukaku. Tam jsem opravdu hvězda.“
Srovnání s belgickou fotbalovou ikonou Romelem Lukaku dobře vystihuje rozdíl v tom, jak je vnímán doma a v zahraničí. „V Belgii žiju, jsem odsud. Ale ta láska, kterou dostávám v Česku a na Slovensku, je na úplně jiné úrovni. Když tam přijedu, lidi mě zastavují na ulici, všechno je intenzivnější,“ popsal bez nadsázky.
Srovnání podmínek v OKTAGONu a UFC
Zajímavou částí rozhovoru je i Keitovo otevřené srovnání podmínek v OKTAGONu a UFC. Přestože zájem UFC přišel už dříve během jeho působení v česko-slovenské organizaci, Keita vysvětlil, proč tehdy s přestupem nespěchal. „První nabídka z UFC byla 12 tisíc za zápas a 12 tisíc za výhru,“ popsal bez obalu.
Rozdíl oproti OKTAGONu byl podle něj zásadní. „V OKTAGONu jsem měl přes sto tisíc eur jen za to, že jsem vstoupil do klece,“ vysvětloval. „UFC ti dá třeba kontrakt 12 plus 12. Když prohraješ, máš dvanáct tisíc. Z toho dáš deset procent manažerovi, zaplatíš daně, trenéry. Když zápasíš v Americe, platíš si hotel i letenky. A nakonec se můžeš domů vracet třeba se třemi nebo čtyřmi tisíci. A to jen proto, abys měl titul bojovníka UFC.“
Keita otevřeně přiznal, že titul bojovníka UFC má obrovskou prestiž, ale ekonomická realita není pro každého okamžitě výhodná. „V OKTAGONu jsem byl největší hvězda. Všechno bylo zajištěné, měl jsem sponzory, vydělával jsem dobře. UFC jednou přijít muselo, ale nemělo smysl tam jít hned.“
Mohlo by vás zajímat
Dlouhá pauza a otevřená budoucnost
Keita dnes figuruje na soupisce UFC, ale v kleci se neobjevil už více než rok. Po loňském nezvládnutém vážení a zrušeném debutu s Patriciem Pitbullem se v médiích i na sociálních sítích objevovaly spekulace o jeho možném konci v organizaci. Ty se ale nenaplnily. Keita v posledních měsících opakovaně dává najevo, že je připravený znovu nastoupit, nicméně UFC mu zatím žádný nový termín oficiálně neoznámilo.
Jeho slova z rozhovoru s Vertongenem ale znovu připomněla, odkud vyšel a proč má jeho jméno v česko-slovenském MMA tak silnou váhu. OKTAGON pro něj nebyl jen přestupní stanicí, ale místem, kde se zrodila jeho hvězdná pozice.
Zdroj: autorský článek, Junior Vertongen – TAKE A SEAT 3 (YouTube)
PRÁVĚ SE ČTE
DEEP MMA / posledních 24 hodin
- Vémola reaguje na dominantní výhru Peňáze. S těmito soupeři už nemůže zápasit
- Návrat ve velkém stylu. Peňáz v Berlíně smetl Silvu už v prvním kole
- Půlroční stopka pro Pereiru i Topuriu. Tvrdý turnaj před Bílým domem má dohru
- Bojím se znovu bojovat, napsal Pereira. Spor s rozhodčím pokračuje
- Titulový sen se rozplynul. Brichta přežil kop z otočky, pak ho šampion donutil odklepat
Nejnovější články
Topuria si odvetu nezaslouží, říká Gaethje. Teď už se ho nikdo nebude bát
Vémola reaguje na dominantní výhru Peňáze. S těmito soupeři už nemůže zápasit
PRÁVĚ SE ČTE
DEEP MMA / posledních 24 hodin
- Vémola reaguje na dominantní výhru Peňáze. S těmito soupeři už nemůže zápasit
- Návrat ve velkém stylu. Peňáz v Berlíně smetl Silvu už v prvním kole
- Půlroční stopka pro Pereiru i Topuriu. Tvrdý turnaj před Bílým domem má dohru
- Bojím se znovu bojovat, napsal Pereira. Spor s rozhodčím pokračuje
- Titulový sen se rozplynul. Brichta přežil kop z otočky, pak ho šampion donutil odklepat










